Świętej pamięci Ks. Dariusz Krawczyk – świadectwo

18 listopada odszedł do Domu Ojca nasz kochany ks. Dariusz Krawczyk, który swoje życie oddał Panu Bogu w służbie rodzinom.

Przez wiele lat świecki konsekrowany Instytutu Świętej Rodziny, który po śmierci Założyciela Instytutu , Ks. Arcybiskupa Kazimierza Majdańskiego, odkrył zaproszenie do pójścia jeszcze dalej ścieżką powołania i rozpoczął studia w Archidiecezjalnym Wyższym Seminarium Duchownym w Szczecinie. Tuż przed święceniami zdiagnozowano u niego chorobę nowotworową, która wymagała natychmiastowej interwencji. Jako 46-latek został kapłanem Chrystusowym na wieki. 16 III 2013 wyświęcony na kapłana w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej przez Ks. Bpa Błażeja Kruszyłowicza, rozpoczął drogę szczególnej posługi kapłańskiej, w której czas na kapłańską pracę systematycznie zabierany był przez postępującą chorobę.

ks dariusz prymicjaNa swoim obrazku prymicyjnym umieścił jako motto słowa: „abyśmy zawsze i wszędzie Tobie składali dziękczynienie” (Prefacja o Najświętszej Eucharystii). Taka była jego kapłańska posługa – radość i wdzięczność za każdą sprawowaną Mszę św. Także te – do ostatnich dni koncelebrowane, gdy już był unieruchomiony i gdy z trudem wymawiał słowa konsekracji.

Podejmował przez wiele miesięcy wszystkie możliwe wysiłki, żeby służyć: jeździł do Ognisk, głosił Słowo Boże, całymi godzinami spowiadał i służył tym darem, który mu Opatrzność szczególnie podarowała: docierał do serc, które były daleko od Pana. A jednocześnie potrafił swoją obecnością, pogodą ducha, ciepłem i z serca płynącą modlitwą wnosić w odwiedzane przez siebie rodziny żywą obecność Pana Boga. Był dla nas świadkiem, że kapłaństwo to nade wszystko jedność z Panem Jezusem, z której wyrasta wszystko inne. Ostatnie miesiące wyniszczającej choroby odbierały go nam powoli, przygotowując do tego ostatecznego przejścia, ale zostawiając w nas świadomość, że jesteśmy razem, że w modlitwie nasza łączność trwa. Straciliśmy go tu na ziemi, ale zostaje z nami wielki Przyjaciel i Orędownik rodziny.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Niedzielę Chrystusa Króla 22 listopada 2015 roku w Łomiankach pod Warszawą:
– o godz. 14.00 w kaplicy Instytutu Świeckiego Życia Konsekrowanego Świętej Rodziny (ul. Baczyńskiego 7),
– o 14.30 w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Małgorzaty w Łomiankach zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi. Po Mszy św. śp. Ks. Dariusz Krawczyk zostanie pochowany na cmentarzu komunalnym w Łomiankach.

Polecajmy zmarłego Księdza Dariusza Bożemu Miłosierdziu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s