„Kino z Krzyżykiem” w Kinie Praha!

„Kino z Krzyżykiem” to propozycja dla tych, którzy we współczesnym świecie poszukują Boga, kochają kino i chcą o nim rozmawiać.

„Kino z Krzyżykiem” to niepowtarzalna okazja do zapoznania się nie tylko z kinem religijnym, lecz także ludzkim, intrygującym i porywającym. Takim, które stawia pytania i daje nadzieję. Kino jest najpełniejszą opowieścią, syntezą ludzkich talentów i twórczych możliwości. Szczera opowieść o człowieku to opowieść o Bogu, a więc czy można w kinie spotkać Boga? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć podczas nowego cyklu filmowego „Kino z Krzyżykiem”.

Kino z krzyzykiem

Kino Praha zaprasza na nowy cykl filmowy „Kino z Krzyżykiem”. Tematem przewodnim będzie wskazane przez Papieża Franciszka „miłosierdzie”. Prezentowane filmy, w większości fabularne, będą dotyczyły relacji, przebaczania (i jego braku) i miłosierdzia.
Seanse pokazywane w ramach cyklu będą punktem wyjścia do dyskusji nad fenomenem ludzi, którzy poświęcają życie Bogu.
Po projekcji filmowej odbędą się dyskusje, które poprowadzą teolog duchowości i filmoznawca ks. Marek Kotyński oraz dziennikarz i historyk sztuki Paweł Kęska.
  • o. dr Marek Kotyński – redemptorysta, teolog duchowości i filmoznawca. Profesor Papieskiego Wydziału Teologicznego sekcji Jana Chrzciciela w Warszawie, gdzie wykłada duchowość współczesną, zagadnienia nowej ewangelizacji i kieruje Forum Filmów Nie-zwyczajnych. Specjalizuje się w badaniach nad ekspresją doświadczenia duchowego w kulturze, zwłaszcza w filmie. Pracuje również, jako rekolekcjonista w Polsce i za granicą.
  • Paweł Kęska – historyk sztuki, teolog, fotograf, dziennikarz radiowy zajmujący się publicystyką kulturalną, społeczną i historyczną. Prezenter Radia Warszawa.
Specjalny patronat nad cyklem „Kino z Krzyżykiem” objęli Abp Henryk Hoser i Kardynał Kazimierz Nycz. Pokazy filmowe są współorganizowane przez Radio Warszawa, Radio Wnet i Gościa Niedzielnego.

PROGRAM: „Kino z Krzyżykiem”:

Wybrane poniedziałki, godz.20.00
Cena biletu – 15 zł

30 listopada, godz.20.00 – „Mama Tina”

reż. Stephen Bradley, rok produkcji: 2014, czas: 1h 40min.
Niezwykła historia kobiety, która poświęciła życie na ratowanie dzieci. Urodzona w Dublinie Christina Noble, śladem Hioba, od najmłodszych lat doświadczała kolejnych krzywd od losu. Wieloletnia lawina nieszczęść z przymieraniem głodem, sierocińcem, gwałtem i odebranym siłą dzieckiem na czele, nie złamały jej, lecz dodały sił. Wiedziona powracającym przez lata snem o wietnamskich dzieciach uciekających przed wojennym napalmem i żarliwą wiarą w Boga, z którym pozostaje w ciągłym kontakcie, postanowiła wyruszyć do Azji, by tam odnaleźć przeznaczenie, niosąc pomoc najmłodszym.

4 stycznia, godz.20.00 – „Mój przyjaciel wróg”

reż. Eran Riklis, rok produkcji: 2012, czas: 1h 47min.
Liban, rok 1982. Mały Fahed od lat mieszka w obozie dla palestyńskich uchodźców z dziadkiem i ojcem. Pewnego dnia chłopiec i jego koledzy widzą, jak z przelatującego nad ich głowami samolotu coś spada. Znajdują pilota Yoniego, który katapultował się, gdy jego myśliwiec zestrzelono. Żołnierz zostaje pojmany i umieszczony w tym samym obozie, w którym mieszka Fahed. 10-latek szczerze nienawidzi Izraelczyków, ale – gdy Yoni w zamian za pomoc obiecuje mu powrót do Palestyny – postanawia zorganizować jeńcowi ucieczkę.
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s