Nabożeństwo – Godzina Miłosierdzia

Godzina 15.00 to Godzina Miłosierdzia – godzina śmierci Pana Jezusa.

                      Słowa Pana Jezusa do św. Siostry Faustyny:
,,Przypominam ci, córko Moja, że ile razy usłyszysz, jak zegar bije trzecią godzinę, zanurzaj się cała w miłosierdziu Moim, uwielbiając i wysławiając je; wzywaj jego wszechmocy dla świata całego, a szczególnie dla biednych grzeszników, bo w tej chwili zostało na oścież otwarte dla wszelkiej duszy. W godzinie tej uprosisz wszystko dla siebie i dla innych; w tej godzinie stała się łaska dla świata całego – miłosierdzie zwyciężyło sprawiedliwość.

Godzina_3

Córko Moja, staraj się w tej godzinie odprawiać drogę krzyżową, o ile ci na to obowiązki pozwolą; a jeżeli nie możesz odprawić drogi krzyżowej, to przynajmniej wstąp na chwilę do kaplicy i uczcij Moje serce, które jest pełne miłosierdzia w Najświętszym Sakramencie; a jeżeli nie możesz wstąpić do kaplicy, pogrąż się w modlitwie tam, gdzie jesteś, chociaż przez krótką chwilę” (Dz. 1572).

Każdy dzień jest odpowiedni na to, aby zacząć jakieś dobre dzieło. Dziś możesz włączyć się w codzienną, króciuteńką modlitwę w godzinie konania Pana Jezusa na krzyżu. To nic trudnego: ustaw funkcję przypominania w telefonie komórkowym na trzecią po południu i poświęć trzy sekundy na wypowiedzenie sercem trzech słów: Jezu, ufam Tobie! Przez krótki moment połącz się z Chrystusem konającym na krzyżu i błagaj o miłosierdzie dla siebie i dla świata.
Odtąd każdego dnia zatrzymaj się na moment w Godzinie Miłosierdzia.
Może właśnie te trzy sekundy poświęcone ufnie Jezusowi zadecydują kiedyś o naszym zbawieniu.

Podziel się tym z innymi.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s