Nowenna do DUCHA ŚWIĘTEGO – początek już jutro :)

Zbliża się święto Zesłania Ducha Świętego.
Aby dobrze przygotować się do tego Wydarzenia,
warto odprawić Nowennę do Ducha Świętego.

Proponujemy Nowennę do Ducha Świętego „Pomóż mi poznać Cię, która pomoże nam lepiej poznać Osobę Ducha Świętego i nauczy nas wsłuchiwać się w Jego głos. Nowennę, w której pozwolimy, aby Duch Święty na co dzień napełniał nas swoimi darami i zaczniemy cieszyć się Jego owocami.

Przez kolejnych 9 dni będziemy zamieszczali na naszym blogu treści przeznaczone na każdy dzień Nowenny (zarówno w języku polskim, jak i w języku angielskim – wersji oryginalnej). Już jutro DZIEŃ PIERWSZY 🙂

Zapraszamy do wspólnej modlitwy!
Niech Duch Święty nas prowadzi i łączy nas Jego światło! Amen

„Novena to the Holy Spirit. Help me to know You” – ang. I wyd. VII 1989
Autor: George E. Schulhoff,
Nihil Obstat: Edward J. Gratsch;
Imprimatur: Carl K. Moeddel, Auxiliary Bishop of Cincinnati, 9.02.1997

PIERWSZA NOWENNA
Po Wniebowstąpieniu Pana Jezusa, Jego Apostołowie, razem z Przenajświętszą Matką Maryją i innymi członkami pierwotnego Kościoła Chrześcijańskiego pozostawali na wspólnej modlitwie aż do Święta Zesłania Ducha Świętego, gdy, zgodnie z obietnicą Jezusa, „zostali napełnieni Duchem Świętym”. Te dziewięć dni modlitwy, zanotowane w Dziejach Apostolskich (1,14 i 2,3-2,4), stanowią pierwszą nowennę oraz podstawę, na której opierały się później wszystkie inne nowenny.

W ROKU 1879
Papież Leon XIII wydał encyklikę o Duchu Świętym, w której poleca, aby Nowenna do Ducha Świętego była odprawiana przez Kościół w przygotowaniu do Święta Zesłania Ducha Świętego. Pragnieniem Najwyższego Pontyfikatu było, aby wszyscy wierni zjednoczyli się w upraszaniu zsyłania bogatych łask Ducha Świętego, ponieważ jedynie poprzez tego Bożego Ducha błogosławieństwo Odkupienia może być przyniesione dla świata. Nowenna do Ducha Świętego jest najlepszą ze wszystkich nowenn i najbardziej polecaną na nasze czasy, daje możliwość wznowienia naszego nabożeństwa do Ducha Świętego.

WPROWADZENIE
Nikt nie może kochać cię bardziej niż Bóg, Duch Święty. Dana ci została i otrzymałeś jedynie naturalną miłość. Miłość Boga jest ponadnaturalna. On cię stworzył. Dokładnie takim, jakim jesteś. On chce, żebyś Go znał. On chce, żebyś był szczęśliwy, radował się tym światem i tym życiem, jakie ci dał.

Z Jego darami, daje ci On wszystko, czego potrzebujesz, żeby tego dokonać. On chce ci dać nieograniczoną: MĄDROŚĆ, UMIEJĘTNOŚĆ i ROZUM. On chce ci RADZIĆ i dać ci MĘSTWO. Chce uczynić dla ciebie łatwym to, abyś był z Nim blisko, i bezpośrednio, poprzez dar POBOŻNOŚCI. Chce On stworzyć w tobie miłość dla Niego, ażeby usatysfakcjonować twoje każde żądanie i każde pragnienie.

Gdy Jezus żył na ziemi ze Swoimi uczniami, to radośnie pozostawili oni wszystko, żeby pójść za Nim. Z Nim, byli bezpieczni, i jeśli potrzebowali RADY, to wiedzieli, że On da im odpowiedź. Uczniowie nigdy nie słyszeli ani nie doświadczyli czegoś takiego jak źródło pomocy i MĄDROŚCI na ziemi. Tak więc, gdy nadszedł dla Niego czas, aby odejść, byli bardzo zmartwieni. On zapewnił ich, że przyśle Ducha Świętego, Pocieszyciela, aby pozostał z nimi i z tymi, którzy po nich przyjdą.

Gdy Jezus żył jako człowiek, był jedynie dotykany i widziany przez tak wielu, jak to po ludzku jest możliwym. Przez wysłanie Swojego Ducha Świętego, mógł On być obecny, w Duchu, dla wszystkich, przez wszystkie czasy. Duch Święty mówi do ciebie w twoich myślach. Daje natchnienia, lub mówi do ciebie w twoim języku, stosując gramatykę i słowa, jakich używasz na co dzień. Te słowa i podpowiedzi, które przychodzą od Ducha Świętego są tak naturalne, że jeśli nie zwrócisz na nie uwagi, to z łatwością możesz je zignorować, albo też nie uznać ich godnymi do zastanowienia się.

Przez te dziewięć dni rozmyślania o Duchu Świętym, należy się modlić, medytować, zastanawiać, zwracać uwagę, koncentrować, rozmyślać, używać swojej wyobraźni, oraz słuchać.

Autor praktykował to nabożeństwo od wieku lat pięciu aż po dzień dzisiejszy (76 lat), Wyjaśnił go wielu ludziom, którzy przyjęli i zaakceptowali jego treść. Wielu z nich stosowało go we własnym życiu przez tygodnie, miesiące, a nawet lata, zaskakując niekiedy tym, czego sami doświadczali.

PRAKTYKA
Każdego dnia, zagłębiaj się nad myślami, które ci są poddawane, tak długo jak tylko jest to możliwym. Przeczytaj, i kilkakrotnie powtarzaj czytania na każdy dzień. Za każdym razem, gdy przychodzi ci coś na myśl, zatrzymaj się i zwróć na to uwagę. Przemyśl do końca, zanim pójdziesz dalej. Twoim zadaniem jest przysłuchiwać się swoim myślom, a nie przeskakiwać przez nie. Wyobraź sobie, że nie ma takiej rzeczy jak czas.

Pamiętaj, że nie starasz się znaleźć myśli i odpowiedzi pochodzących z tych źródeł, jakich dotąd używałeś, jak np. czytając. Starasz się usłyszeć nowe myśli z innego źródła. To nie będzie informacja, to będzie UMIEJĘTNOŚĆ. Duch Święty będzie wkładał słowa w twoje myśli.

NOTATKA
W czasie, gdy autor pozwala sobie mówić do ciebie, wierzy, że Duch Święty mówi do niego.
Słowo „ty” odnosi się do twojej duszy, gdy mowa jest o osobie czytającej. Aby wykorzystać całkowitą wartość tej Nowenny, WPROWADZENIE powinno być przeczytane przynajmniej raz na tydzień.

MODLITWA WSTĘPNA W KAŻDYM DNIU NOWENNY
Zamknij oczy na wszystko, co Cię otacza i zamknij uszy na wszystkie odgłosy ziemi, abyś był w stanie wycofać się do sanktuarium twojej ochrzczonej duszy, świątyni Ducha Świętego. Przemów wtedy do Ducha Świętego:

O Duchu Święty, duszo mej duszy, uwielbiam Cię.
Oświecaj, kieruj, wzmacniaj i pocieszaj mnie.
Powiedz mi, co mam czynić i rozkaż mi to wykonać.
Poddaję się chętnie wszystkiemu, co ode mnie zażądasz,
pragnę przyjąć wszystko, co na mnie dopuścisz,
daj mi tylko poznać Twoją świętą wolę. Amen

Modlitwę tę, nazywaną „Sekretem świętości i szczęścia”, ułożył i każdego dnia odmawiał kardynał Desire Józef Mercier (1851–1926) prymas Belgii, wielki propagator nabożeństwa do Ducha Świętego oraz do Naszej Niepokalanej Matki Maryi.

MODLITWA ZALECANA W KAŻDYM DNIU NOWENNY
W ciszy, w sanktuarium twojej duszy, świątyni Ducha Świętego zwróć się do Ducha Świętego słowami:

Duchu Święty, natchnij mnie,
Miłości Boża, pochłoń mnie,

po właściwej drodze prowadź mnie.
Maryjo, Matko, spojrzyj na mnie,

z Jezusem błogosław mnie.
Od wszelkiego zła,
od wszelkiej iluzji,
od wszelkiego niebezpieczeństwa
zachowaj mnie! Amen

Wezwań tych Duch Święty nauczył swoją służebnicę s. Marię od Jezusa Ukrzyżowanego (1846–1878), zwaną „Małą Arabką”, która miała szczególne nabożeństwo do Ducha Świętego i była ubogacona nadprzyrodzonymi darami. Jej kanonizacja już w tę niedzielę – 17 maja 2015 r.!

Duchu Święty przyjdź

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s