Nowenna do Ducha Świętego – DZIEŃ 4

DZIEŃ CZWARTY 🙂

OPANOWANY PRZEZ DUCHA ŚWIĘTEGO
Gdy spoglądam do tyłu tylko na te trzy dni, zaczynam być w stanie zobaczyć, jak moje życie razem z Tobą będzie o wiele bogatsze, gdy z własnej woli pozwolę Ci, abyś mnie opanował. Ta zdolność widzenia tak, jak Ty widzisz, aż do granic, do jakich Ty życzysz sobie, abym widział w danym momencie, jest Twoim darem UMIEJĘTNOŚCI.

Kto, O Duchu Święty, w Niebie albo na ziemi opanował UMIEJĘTNOŚĆ, która jest Twoją i tylko Twoją?

Dlaczego spędzam tak wiele czasu, oczekując jedynie informacji od innych, podczas gdy Ty tak bardzo chcesz i pragniesz udzielić mi tego daru, jakiego potrzebuję? Jeślibym tylko poświęcił czas, żeby nauczyć się jak Ciebie słuchać.

Dlaczego przykładam tak wielką wagę do pieniędzy–seksu–władzy–intelektu–rzeczy, które nie mają nawet ułamka tej potęgi, jaką Ty posiadasz? Dlaczego spędzam tak wiele czasu na gromadzenie pieniędzy, skoro Jezus obiecał mi, że to Ojciec da zabezpieczenie? Cóż dobrego przyniosłoby człowiekowi, jeśliby zdobył cały świat, ale cierpiał z powodu utraty własnej duszy?

Dlaczego tak mało czasu spędzam na słuchanie Ciebie? Czy to jest brak wiary? Pomóż mi ZROZUMIEĆ. Pokaż mi drogę. Pokieruj mną, O Dobrotliwe Światło.

Koniec dnia czwartego

IN ENGLISH (original version):

DAY FOUR

POSSESSED BY THE HOLY SPIRIT
When I look back just these three days, I am beginning to be able to see how my life with You will be much richer as I willingly permit You to take possession of me. This ability to see as You see, to the extent You wish for me to see at this moment, is Your gift of KNOWLEDGE.

Who, O Holy Spirit, in heaven or on earth, possesses the KNOWLEDGE that is Yours and Yours alone?

Why do I spend so much time seeking mere information from others when You are so willing and anxious to give me this gift that I need? If only I would take the time to learn how to listen to You.

Why do I put so much importance on money–sex–power–intellectualism–things that do not have a mere fraction of the power You have? Why do I spend so much time accumulating money when Jesus promised me the Father would provide? What good would it do a man if he gained the whole world and suffered the loss of his soul?

Why do I spend so little time listening to You? Is it my lack of faith? Help me to UNDERSTAND. Show me the way. Lead me, O Kindly Light.

END OF DAY FOUR

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s