Zaproszenie na drogę oddania – Niewolnictwo Maryi

Zaproszenie na drogę oddania
– ofiarowania się w niewolę miłości
Jezusowi Chrystusowi przez Maryję
wg św.Ludwika Marii Grignon de Montfort

 

Swoje oddanie się Niepokalanej Maryi św. Ludwik Maria Grignon de Montfort (1673–1716) określił mianem „niewoli”. Nie chodziło mu jednak o przymusowe zniewolenie, ale o akt całkowitego oddania się Najświętszej Dziewicy bez zastrzeżeń i ze wszystkim, czym człowiek jest, co posiada i co będzie posiadał, na zupełną Jej własność, aby przez Nią całkowicie należeć do Chrystusa. Zasady ofiarowania siebie Maryi zostały opisane w najsławniejszym jego dziele:„Traktat o Prawdziwym Nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny”.

Życiowe motto św. Ludwika Marii brzmiało: „Wszystko dla Jezusa przez Maryję”. Święty nieraz doświadczył macierzyńskiej opieki Maryi jakiej doznają oddający się Jej całkowicie i dobrowolnie, stając się Jej niewolnikami, by przez Nią dojść do Jej Boskiego Syna. Święty Ludwik przedstawia w jaki sposób najłatwiej i najskuteczniej można stać się całkowitym i wytrwałym sługą Maryi oraz podaje powody, dla których warto to uczynić bez wahania. To całkowite ofiarowanie się Najświętszej Dziewicy wymaga, abyśmy czynili wszystko dla Maryi, z Maryją i przez Maryję z myślą, aby wszystko lepiej i doskonalej czynić dla Jezusa, z Jezusem i przez Jezusa. Nauka św. Ludwika o doskonałym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny jest ugruntowana na prawdzie o powszechnym pośrednictwie Najświętszej Dziewicy; na tej tak rdzennie katolickiej prawdzie, że Maryja jest jedyną Pośredniczką wszelkich łask u jedynego Pośrednika Jezusa Chrystusa, przez którego mamy przystęp do Ojca. Równocześnie wspomniana nauka zawiera wszechstronne wyjaśnienie i głębokie uzasadnienie wzniosłej prawdy o powszechnym pośrednictwie Najświętszej Maryi Panny. Słusznie zatem można nazwać św. Ludwika niezrównanym apostołem i wybitnym Doktorem powszechnego pośrednictwa Maryi.

Aby przystąpić do aktu oddania się Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi należy się do niego odpowiednio przygotować poprzez:

• zapoznanie się z dziełami św. Ludwika (Traktat o Prawdziwym Nabożeństwie do NMP, Miłość Mądrości Przedwiecznej);

• odbycie 33-dniowych rekolekcji, dla których nie potrzeba przerywać swojego codziennego życia. Należy jedynie, na rozważania i modlitwę poświęcić każdego dnia jedną godzinę i w miarę możliwości ograniczyć niepotrzebne i rozpraszające zajęcia.

Wkrótce rozpoczniemy 33-dniowe przygotowanie (20 lutego–24 marca). Do uroczystego Aktu Ofiarowania się przystąpimy w Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie – 25 marca 2017 r.

Proponujemy 33-dniowy okres ćwiczeń duchowych do Aktu Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję opracowany przez ks. Fryderyka Wilhelma Fabera, D.D. na podstawie „Traktatu o Prawdziwym Nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” św. Ludwika de Montfort.

Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się we wspólne przygotowania, które rozpoczniemy w poniedziałek, 20 lutego 2017 r. Wszystkich chętnych (z Warszawy i nie tylko) zapraszamy do kościoła św. Anny w Wilanowie (ul.Kolegiacka 1, Warszawa-Wilanów) na wspólną Mszę św. o godz. 18.00, a po niej nabożeństwo adoracyjne, na którym, przed Najświętszym Sakramentem, razem odmówimy modlitwy i treści do rozważania w pierwszy dzień przygotowań.

W tym 33-dniowym okresie przygotowań raz w tygodniu – w każdą sobotę:
25 lutego
4 marca
11 marca
18 marca
będziemy razem uczestniczyli we Mszy św. o godz. 18.00, po której wspólnie przed Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie odmówimy modlitwy i rozważania przewidziane na dany dzień przygotowań. Wszystkie wspólne nabożeństwa będą miały miejsce w kościele św. Anny w Wilanowie (ul.Kolegiacka 1, Warszawa-Wilanów).

Pod koniec tego 33-dniowego okresu przygotowań, w czwartek 23 marca, odbędzie się szczególne nabożeństwo uniżenia, przebłagania za grzechy, uzdrowienia i uwolnienia połączone z sakramentem pokuty i pojednania i modlitwą o łaskę ofiarowania się. O szczegółach będziemy informowali w terminie późniejszym.

Uroczysty Akt Oddania się nastąpi podczas uroczystej Mszy św. w sobotę, 25 marca 2017 r. – w Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie.

Treść rozważań na poszczególne dni (do odmawiania prywatnego) są dostępne u góry strony w zakładce „DO JEZUSA PRZEZ MARYJĘ – ŚW.LUDWIK DE MONTFORT”

Z A P R A S Z A M Y !!!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s