TAJEMNICA MARYI – Jak dotrzeć do Jezusa przez Maryję wg Montforta

„Szczęśliwa, po tysiąckroć szczęśliwa jest dusza, której Duch Święty objawia tajemnicę Maryi, by ją poznała; i dla której otwiera ten zamknięty ogród, by weszła; ten zdrój zapieczętowany, aby zanurzyła się w nim i piła wielkimi łykami żywe wody łaski!” (św.Ludwik Maria Grignon de Montforft)

Św. Ludwik de Montfort uważa, że Maryja musi wypełnić całe życie człowieka, by ten mógł dotrzeć do Jezusa i się z nim złączyć. To jest właśnie jego „tajemnica świętości”. Według niego Maryja jest najlepszym sposobem dojścia do Jezusa, który otrzymaliśmy od Boga: „Oto tajemnica, o której pouczył mnie Najwyższy”.

Wszystkich, którzy pragną doświadczyć głębokiego spotkania z Chrystusem przez Maryję, zapraszamy na 33-dniowy okres ćwiczeń duchowych przygotowujących do poświęcenia się Jezusowi przez Maryję na podstawie „Traktatu o Prawdziwym Nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” św. Ludwika Marii Grignon de Montfort.

Prawdziwy akt poświęcenia się”, który proponuje Montfort jest inny od pozostałych, w tym sensie, że zobowiązuje wiernego do nowej przynależności do Chrystusa poprzez całkowity dar, by żyć razem z nim w pełnej jedności z Maryją. Zakłada to osobiste, dobrowolne  i przemyślane przystąpienie do Chrystusa będące przedłużeniem pierwszego i podstawowego poświęcenia się na chrzcie świętym. Ofiarowanie się Jezusowi przez Najświętszą Matkę jest odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych w sposób doskonały.

Idea oddania się Jezusowi przez Maryję inspirowała wielu świętych i przyjaciół Boga, m.in. św. Jana Pawła II, kard. Stefana Wyszyńskiego i św. Maksymiliana Kolbego. Jeśli chcesz do nich dołączyć i doświadczyć niezwykłej opieki Matki Przenajświętszej, skorzystaj z duchowego skarbu, przekazanego nam przez św. Ludwika Maria Grignon de Montfort.

Św. Ludwik był kapłanem i pisarzem żyjącym we Francji na przełomie siedemnastego i osiemnastego wieku, autorem słynnego „Traktatu o Prawdziwym Nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny”. Treść całej książki prowadzi do wykazania jak ważnym jest ofiarowanie się Jezusowi Chrystusowi przez Matkę Przenajświętszą. Sam propagował gorąco tę ideę, opracował treść Aktu Ofiarowania się i stworzył specjalny program duchowego przygotowania się do tego aktu. Nauka św. Ludwika o doskonałym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny jest ugruntowana na prawdzie o powszechnym pośrednictwie Najświętszej Dziewicy; na tej tak rdzennie katolickiej prawdzie, że Maryja jest jedyną Pośredniczką wszelkich łask u jedynego Pośrednika Jezusa Chrystusa, przez którego mamy przystęp do Ojca. 

„Nie poznałem dotąd żadnego innego ćwiczenia pobożnego ku czci Najświętszej Dziewicy podobnego temu, o którym chcę mówić. Żadne nie wymaga od nas więcej poświęcenia dla Boga, żadne nie uwalnia duszy więcej od samej siebie i od miłości własnej, żadne wierniej nie zachowuje jej w łasce lub łaski w niej, żadne nie łączy jej łatwiej i doskonalej z Jezusem Chrystusem, żadne wreszcie nie przynosi Bogu więcej chwały, nie uświęca bardziej duszy i nie jest użyteczniejsze bliźniemu.” („Traktat o Prawdziwym Nabożeństwie do NMP”, paragraf nr 118)

Zachęcamy do włączenia się we wspólne przygotowania, które rozpoczniemy w poniedziałek, 20 lutego 2017 r. Uroczysty Akt Oddania się nastąpi w sobotę, 25 marca 2017 r. – Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie.

Jeśli rozważasz lub pragniesz wejść na drogę „Do Jezusa przez Maryję” wg św. Ludwika de Montfort w innym terminie i potrzebujesz prowadzenia/informacji, możesz wysłać swoje zgłoszenie na adres mailowy: oddani.Maryi@gmail.com

Polecamy konferencje ks. Piotra Glasa, który wyjaśnia dlaczego warto przez Maryję dojść do Jezusa oraz na czym polegają prawdziwe i fałszywe nabożeństwa do Maryi:
Konferencje wygłoszone na Jasnej Górze 17-20 marca 2016 r.

Lektura obowiązkowa: „Traktat o Prawdziwym Nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” św. Ludwika Marii Grignion de Montfort.
Dostępny też w wersji elektronicznej (pdf)  
—>>> kliknij 

Więcej informacji w zakładce (u góry strony): „DO JEZUSA PRZEZ MARYJĘ – ŚW.LUDWIK DE MONTFORT”Tam też zamieszczone są treści rozważań na poszczególne dni.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s