Rekolekcje „33 dni AD IESUM PER MARIAM”

REKOLEKCJE „33 dni AD IESUM PER MARIAM” wg doktryny św.Ludwika Marii Grignion de Montfort:

W czasie 33-dniowego przygotowania rozważane są treści: z Pisma Świętego, z Traktatu o doskonałym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny św. Ludwika de Montforta, z myśli Tomasza a Kempis O Naśladowaniu Chrystusa.
Cały materiał jest zawarty w przewodniku „33 dni. AD IESUM PER MARIAM. Przewodnik kandydata na duchowego niewolnika Maryi” (Imprimatur, Nihil Obstat) przygotowanym i wydanym przez Wspólnotę Duchowych Niewolników Maryi AD IESUM PER MARIAM (WDNM).

Uczestnik przygotowuje się indywidualnie, odprawia swoje ćwiczenia duchowe w domu przez 33 dni, a raz w tygodniu bierze udział we wspólnych spotkaniach stacjonarnie lub w łączności duchowej.
Wspólne spotkania odbywają się w kościele: w miejscu, gdzie Zespół Ewangelizacyjny WDNM prowadzi daną edycję 33-dniowych przygotowań (lista poniżej) dla uczestników stacjonarnych. Uczestnicy w łączności duchowej uczestniczą w tym czasie w Eucharystii w miejscu swojego pobytu, a otrzymują zapis audio konferencji rekolekcyjnych.
Uczestnicy rekolekcji otrzymują cały pakiet materiałów rekolekcyjnych (m.in. przewodnik rekolekcyjny „33 dni…”, łańcuch niewolnika Maryi) w kościele lub do domu.
Cały program „33 DNI * Jedynemu Bogu przez Niepokalaną Maryję” wg doktryny św. Ludwika Marii Grignion de Montfort – szczegóły >>>

UWAGA!
Rekolekcje „33 dni AD IESUM PER MARIAM” odbywają się w pandemii z uwzględnieniem zasad dotyczących zachowania środków ostrożności zalecanych w danej parafii. Jeśli będą miały zastosowanie ograniczenia liczby uczestników rekolekcji, pierwszeństwo otrzymają osoby zapisane internetowo (linki do formularzy zgłoszeniowych są zamieszczone przy ogłoszeniu każdej z edycji na stronie: niewolnicy.wordpress.com/33-dni-rekolekcje/).

We Mszy św. z uroczystym Aktem Ofiarowania organizowanym przez naszą Wspólnotę biorą udział tylko uczestnicy naszych rekolekcji „33 dni AD IESUM PER MARIAM”. Osoby, które odprawiają rekolekcje w innych programach (typu on-line) prosimy o kontakt z ich organizatorami.

Osoby, które decydują się na indywidualne odprawienie rekolekcji w oparciu o inne materiały, zachęcamy do lektury Przewodnika kandydata na duchowego niewolnika Maryi „33 DNI AD IESUM PER MARIAM”, gdzie zamieszczone są wskazania praktyczne np. jak złożyć swój osobisty Akt Ofiarowania w sposób indywidualny i na co należy zwrócić uwagę w swoich przygotowaniach do Aktu. Przewodnik ten można zamówić <<<tutaj>>>

Program naszych rekolekcji wymaga uczestnictwa we Mszy św. w kościele/kaplicy. Osoby odprawiające nasze rekolekcje w trybie stacjonarnym uczestniczą raz w tygodniu we wspólnych spotkaniach w miejscu prowadzenia naszych rekolekcji. Osoby odprawiające z nami rekolekcje w trybie łączności duchowej, uczestniczą wtedy we Mszy św. w miejscu swojego zamieszkania/ pobytu, a materiały otrzymują do domu.

Przygotowanie do rekolekcji stanowi Nowenna Płomienna. Trwa 9 dni przed przystąpieniem do 33-dniowych ćwiczeń duchowych, jest elementem rekolekcji „33 dni AD IESUM PER MARIAM” prowadzonych przez Wspólnotę Duchowych Niewolników Maryi wg św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Szczegóły przesyłamy uczestnikom rekolekcji. Odprawienie Nowenny Płomiennej nie jest warunkiem rozpoczęcia wspólnych 33-dniowych ćwiczeń duchowych, ale jest pomocne w ich dobrym i owocnym przeżyciu. 

Bezpośrednim przygotowaniem do Aktu Ofiarowania winna być modlitwa przebłagania za grzechy w uniżeniu przed Najświętszym Sakramentem oraz przygotowanie do spowiedzi (generalnej, jeśli takiej wcześniej nie odbyliśmy). Osoby odprawiające nasze rekolekcje w trybie łączności duchowej zachęcamy, jeśli to tylko możliwe, do przybycia na nabożeństwa pokutne do miejsca prowadzonych przez nas rekolekcji. Szczegółowe informacje przesyłamy mailem uczestnikom rekolekcji.

NAJBLIŻSZE 33-DNIOWE PRZYGOTOWANIA (kliknij)

Logo DNM_Strona_2
Z MARYJĄ
CZEKAMY NA CIEBIE!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s