Serce Miłosierdzia

Ile razy usłyszysz, jak zegar bije trzecią godzinę, zanurzaj się cała w miłosierdziu Moim, uwielbiając i wysławiając je; wzywaj jego wszechmocy dla świata całego, a szczególnie dla biednych grzeszników (Dz. 1572).

Podgląd na żywo z Kaplicy z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustynykliknij

.
.

obraz_z_lagiewnikModlitwę w Godzinie Miłosierdzia i Koronkę do Miłosierdzia Bożego w Sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach prowadzą siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia. Wraz z pielgrzymami, słuchaczami rozgłośni radiowych, internautami wypraszajmy łaski dla siebie i całego świata, bo Jezus powiedział do św. Faustyny:
W godzinie tej uprosisz wszystko dla siebie i dla innych, jeżeli to będzie zgodne z wolą Bożą i jeżeli nasza modlitwa będzie ufna, wytrwała i połączona z aktami miłosierdzia względem bliźnich.

Obraz Jezusa Miłosiernego należy do najbardziej znanych w historii Kościoła  i we współczesnym świecie wizerunków Chrystusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego. Jest to obraz niezwykły nie tylko z tego względu, że jest najbardziej upowszechniony, ale przede wszystkim dlatego, że jego współautorem jest sam Pan Jezus.

Więcej w linku: Miłosierdzie

Reklama