Rozważania różańcowe ks. Dominika Chmielewskiego

Rozważania tajemnic Różańca
ks. Dominika Chmielewskiego
nagrane w Radio Niepokalanów

Tajemnice Radosne:

Tajemnice Światła:

Tajemnice Bolesne:

Tajemnice Chwalebne:

 

POLECAMY: ROZWAŻANIA RÓŻAŃCOWE ks. Dominika:

Audiobook: Różaniec ratunkiem dla świata – rozważania różańcowe ks. Dominika
Chmielewskiego SDB.

Niezwykle piękne i bardzo głębokie rozważania różańcowe autorstwa ks. Dominika
Chmielewskiego SDB bez wątpienia mają walor wspaniałych rekolekcji dla każdego, kto po nie sięgnie. Teologiczna głębia w połączeniu z ewangeliczną prostotą przekazu zawartych w nich treści, czyni z nich niezwykle skuteczne narzędzie ewangelizacji. Każdy, kto po nie sięgnie odnajdzie w nich siebie wraz ze wszystkimi swoimi lękami, troskami, smutkami ale też i radościami. Wędrując wraz z księdzem Dominikiem poprzez wszystkie tajemnice Różańca świętego, jakby na nowo odkrywamy Maryję. Dla wielu będzie to Maryja – Matka Pana Jezusa – jakiej dotąd nie znali.
Dzięki rozważaniom księdza Dominika Chmielewskiego SDB z jednej strony przekonujemy się, że Różaniec nie jest nudnym i monotonnym klepaniem „zdrowasiek”, z drugiej zaś odkrywamy głębię tej modlitwy. Pozostanie tylko kwestią czasu, kiedy zaczniemy cieszyć się modlitwą różańcową i stanie się ona dla nas modlitwą nieustanną.
Każdy kto sięgnie po rozważania księdza Dominika Chmielewskiego SDB już nigdy nie
pozostanie obojętny wobec modlitwy różańcowej, która jest jedyną w swoim rodzaju
autostradą do nieba.

Fragment wprowadzenia ks. Dominika Chmielewskiego SDB:
Różaniec jest potężną bronią, daną Kościołowi czasów ostatecznych, aby całkowicie
zniwelować skutki działania diabła w życiu każdego chrześcijanina. Aby zrozumieć
Różaniec, jego potężną moc wstawiennictwa, trzeba cofnąć się do początku Pisma Świętego, gdzie Bóg nakazał Mojżeszowi zbudować Namiot Spotkania, w którym największym sacrum była Arka Przymierza – najświętszy przedmiot Izraela.
W Arce była złożona laska arcykapłana Aarona, tablica dziesięciu przykazań, którą Mojżesz otrzymał na górze Synaj, oraz manna – pokarm zapewniający Izraelowi przetrwanie na pustyni. Nad Arką była przebłagalnia za grzechy, podtrzymywana przez Cherubów. Bóg obiecał, że będzie spotykał się z Mojżeszem i rozmawiał z nim przy Arce Przymierza. Była ona tak pełna Bożej obecności i świętości, że dotknięcie jej groziło wręcz śmiercią.
Bóg poprzez Arkę Przymierza dawał Izraelowi niesamowite błogosławieństwo i zwycięstwa w walce! Kiedy wskutek grzechów świętokradztwa i odejścia od Boga Izrael znalazł się w niewoli babilońskiej, Arka Przymierza została ukryta przez kapłanów Izraela i już nigdy jej nie odnaleziono.
Rozważania różańcowe ks. Dominika Chmielewskiego SDB już w przedsprzedaży na stronie
http://www.magdalenium.pl

Reklama