BÓG MÓWI DO CIEBIE

Słowo Chrystusa ma w nas przebywać z całym swym bogactwem. Każdego dnia potrzebujemy brać na siebie duchową zbroję, dzięki której możemy się ostać wobec podstępnych zakusów diabła. Korzystając codziennie z daru spotkania z Bogiem w Jego słowie, zarówno na płaszczyźnie osobistej medytacji, jak i sprawowanej Eucharystii, doświadczamy nieskończonej mocy naszego Pana, który przychodzi, aby stać się naszym obrońcą wobec różnych niebezpieczeństw, jakie na nas czyhają każdego dnia.

Codziennie w Domu św. Marty papież Franciszek komentuje czytania z Ewangeli. Tym tropem idzie wielu kapłanów w Polsce. Jednym z przykładów może być mała wiejska parafia Olszanka (600 osób) w górach na Sądecczyźnie. Codziennie proboszcz ks. Paweł Pająk, egzorcysta, oddaje Duchowi Świętemu swoje aparato vocale (struny głosowe) i ludzie zasłuchują się w to, co mówi do nich Bóg w dzisiejszych czytaniach. Warto wejść na www.parafiaolszanka.pl, sprawdzić o której jest tam odprawiana Msza święta, i w tym czasie wejść w zakładkę „Transmisja” i posłuchać.

WARTO! Wielu osobom ks. Paweł pomaga przełamać się do codziennej lektury Pisma Świętego. Słowo Boże, którym ten kapłan bardzo wyraźnie się posługuje, prowadzi słuchacza do zasłuchania się w Boga i doświadczenia Jego żywej obecności.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s