Lectio Continua

Odkryj Ewangelię wg. św. Jana. –  s. dr Judyta Pudełko:

Ewangelia wg św. Jana – tak bardzo różni się od trzech pozostałych. To ta ewangelia rozpoczyna się od przepięknego poematu „Na początku było słowo”, tam tylko znajdziemy scenę umywania nóg uczniom, tylko Jan opowiada o spotkaniu Marii Magdaleny ze Zmartwychwstałym w ogrodzie. Wielu wydarzeń opisanych przez synoptyków tam natomiast nie znajdziemy.

Dlaczego? O tym każdy z nas będzie mógł dowiedzieć się podczas spotkań biblijnych, które w każdą środę, co tydzień, odbywają się o 19.30 w Domu Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza (ul. Żytnia 11, Warszawa). Prowadzi je znana biblistka, siostra Judyta Pudełko.

Siostra na co dzień wykłada na Papieskim Wydziale Teologicznym. Pismo Święte studiowała m. in. w Rzymie i Jerozolimie. Spotkania biblijne w domu zakonnym przy ul. Żytniej prowadzi już od pewnego czasu. Przez dwa lata wraz ze słuchaczami pochylała się nad Ewangelią wg św. Marka. – Po doświadczeniu ponad dwuletniej lektury Ewangelii według św. Marka chcemy kontynuować nasze spotkania biblijne z najbardziej duchową Ewangelią, Ewangelią według św. Jana. – mówi s. Judyta.

Każde spotkanie to przede wszystkim czytanie w sposób ciągły (lectio continua) i komentowanie Ewangelii. Po lekturze następuje Adoracja Najświętszego Sakramentu: – Nasza lektura posiada w sobie elementy egzegezy biblijnej, dąży jednak do duchowego spotkania z Bogiem, Tym, który przez to Słowo do nas mówi. Kazdy z nas jest więc zaproszony, aby stawać się, jak Ewangelista Jan – umiłowanym uczniem Jezusa. Spotkanie ze Słowem Bożym prowadzi do osobistego doświadczenia Boga, który chce być obecny w naszym życiu, chce nas prowadzić i objawiać nam siebie – przekonuje s. Judyta Pudełko.

lectio_continua_icona

 

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s