Wieczór z Maryją, Matką Jedności

„Najbardziej martwi mnie to, że ludzie nie mają szacunku dla mojego Syna w Najświętszej Eucharystii oraz sposób, w jaki się modlą, gdy myślą o innych sprawach podczas modlitwy. Mówię to do tych, którzy udają pobożnych”.
(Z objawień Matki Bożej w Pellevoisin)

Ave Maria!

Kochani,

Na nasze najbliższe spotkanie formacyjne (czwartek 27 stycznia) przybędzie do swych dzieci, sług i niewolników z miłości zatroskana o nas Matka Boża Kodeńska – Matka Jedności czczona w swym sanktuarium w Kodniu, zwanym Częstochową wschodu.

Spotkanie z Matką Bożą Kodeńską poprzez Jej wizerunek będzie także okazją, by poznać SZKAPLERZ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSOWEGO I MATKI BOŻEJ KODEŃSKIEJ – jego pochodzenie oraz pełne przesłanie Matki Bożej z Pellevoisin (Francja), gdzie w 1876 r. miała miejsce seria kilkunastu mało znanych objawień Maryi, zatwierdzonych przez Kościół. Dla nas, Polaków, sprawa jest tym ciekawsza, że kolejna autentyczna wizyta Maryi na ziemi w 1877 r. to już polski Gietrzwałd.

W trakcie objawienia umierającej mieszkance Pellevoisin, Estelli Faguette, Maryja przedstawiła się: „Jestem Pełną Miłosierdzia i Służebnicą mego Syna” i zapowiedziała jej uzdrowienie. 9 września Maryja uzdrowiła Estellę, przekazała jej misję, że będzie żyć i głosić chwałę Matki Najświętszej: ukazała jej Szkaplerz Najświętszego Serca Jezusa. Mówiła:

„Nie ustawaj. Mój Syn zdobył już wiele dusz, które jeszcze bardziej poświęciły się Jemu. Jego Serce jest pełne miłości do mego Serca. On nigdy Mi niczego nie odmawia. Dla Mnie porusza On i zmiękcza najbardziej zatwardziałe serca„. Maryja powiedziała jeszcze: „Przyszłam przede wszystkim po to, by ratować grzeszników. Obfitość skarbnicy mojego Syna jest duża i szeroko otwarta, jeśli tylko ludzie będą się modlić.” i ukazała kawałek płótna, który nosiła na szyi. Był to szkaplerz z czerwonym sercem. „Kocham tę formę pobożności. Błagam wszystkich, aby przyszli, zaufali i pojednali się z Bogiem, także Kościół i Francję” – dodała. Mówiła Estelli o wielkim zjednoczeniu w doskonałej miłości Jej Niepokalanego Serca z Najświętszym Sercem Chrystusa. Kluczem do niego jest miłość, przez którą również każdy z nas może stać się uczestnikiem tej komunii. Jej owocem jest wysłuchanie przez Boga każdej prośby Matki Najświętszej (i nas, jeśli trwamy w zjednoczeniu jak Maryja!). Skoro Jej wola jest w pełni zgodna z wolą Bożą, to wysłuchując Jej modlitw, Jezus Chrystus wysłuchuje głosu własnego Serca. Udziela łask z tym większą radością, że może dać dowód miłości do Swej niebieskiej Matki.

Przedostatnie objawienie (11 listopada) było związane z rozpowszechnianiem szkaplerza. Tego dnia Estella wykonała pierwszy szkaplerz według wzoru, jaki pokazała jej Maryja. „Nie zmarnowałaś dzisiejszego dnia. Pracowałaś dla mnie” – powiedziała. Poleciła też Estelli, by zrobiła wiele więcej takich szkaplerzy.

Ostatnie objawienie Maryi w Pellevoisin miało miejsce 8 grudnia 1876 r., kiedy to Matka Najświętsza położyła nacisk na rozwój Jej kultu poprzez rozpowszechnianie szkaplerza NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSOWEGO i działanie na Jej cześć. Następnie podała Estelli do ucałowania szkaplerz, który miała na sobie i poleciła Estelli udać się do księdza biskupa i poprosić o pomoc w rozpowszechnianiu szkaplerza. Dodała:, „Jeśli nie zrobi on tego, czego pragniesz, masz iść wyżej. Nie bój się, pomogę ci”.

Maryja powiedziała też, iż cieszy Ją, kiedy Jej dzieci noszą szkaplerz i odwracają się od wszystkiego, co obraża Jej Syna, oraz gdy otrzymują Sakrament Jego Miłości i mogą naprawić szkody, które już wyrządzili.
Matka Boża dodała: „Spójrz na łaski, jakie wyleję na wszystkich, którzy noszą szkaplerz i ufają mi, oraz podczas rozpowszechniania tego nabożeństwa”. Gdy rozłożyła ręce, z Jej dłoni zaczęły spadać krople jakby deszczu. Na każdej z nich był wypisany rodzaj łaski. Wizjonerka wymienia zaledwie kilka:
zdrowie,
ufność,
szacunek,
miłość,
świętość,
„wszelkie łaski, o których można pomyśleć”.

Maryja dodała: „To łaski od mego Syna. Czerpię je z Jego Serca. On Mi nie może niczego odmówić„.

Kiedy Estella zapytała, co ma umieścić na drugiej stronie szkaplerza, usłyszała: „Zachowałam tę stronę dla siebie. Pomyślisz o niej, a potem przekażesz swoje myśli świętemu Kościołowi. On zadecyduje”.

Przesłanie Estelli dotarło do arcybiskupa, kardynała Josepha Hippolyte’a Guiberta, zakonnika ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, który na wzgórzu Montmartre budował wówczas bazylikę Sacré-Coeur jako wotum za ocalenie Paryża podczas wojny z Prusami.

Arcybiskup J.H. Guibert OMI, szukając miejsca pod bazylikę, wybrał wzgórze Montmartre, ponieważ tam znajdowała się siedziba Komuny Paryskiej, środowiska, które walczyło z Bogiem i Kościołem. To właśnie tam zakrólowało Najświętsze Serce Pana Jezusa. Po dziś dzień w bazylice trwa adoracja Najświętszego Sakramentu, żeby wynagrodzić Jezusowi zniewagi przeciwko Eucharystii. Bazylika jest oazą pokoju i modlitwy przy Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Nic więc dziwnego, że gdy 4 kwietnia 1900 roku Kongregacja Obrzędów formalnie zatwierdziła Szkaplerz Serca Jezusowego, papież Leon XIII przywileju nakładania go udzielił Superiorowi Generalnemu Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Odtąd
Biały Szkaplerz Serca Jezusowego stał się szkaplerzem oblackim.

W 1927 roku oblaci przybyli do Kodnia, żeby zatroszczyć się o sanktuarium Matki Bożej Królowej Podlasia, Matki Jedności. Ostatecznie na rewersie szkaplerza znalazła się Matka Boża Kodeńska! Tak zdecydował Kościół.

Każdy, kto zechce przyjąć biały szkaplerz, włącza się w dobra duchowe Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. W każdą trzecią sobotę miesiąca w kodeńskim
sanktuarium podczas wieczornego czuwania „Wieczór z Maryją” sprawowana jest Eucharystia w intencji osób, które przyjęły szkaplerz.

Zapraszamy wszystkich do udziału w tym wydarzeniu, wysłuchaniu konferencji oblata Maryi Niepokalanej o. Dariusza Galanta z kodeńskiego klasztoru, który prowadzi w Kodniu „Wieczory z Maryją” i jest związany z naszą Wspólnotą Duchowych Niewolników Maryi. Po konferencji poprowadzimy wspólną modlitwę o jedność, modląc się z Maryją na Różańcu świętym.

To wyjątkowe spotkanie z Maryją, poprzez Jej wizerunek, będzie także okazją, by przyjąć kodeński szkaplerz. Jedna osoba może przyjąć kilka szkaplerzy zatwierdzonych przez Kościół, zatem jeśli np. ktoś nosi już szkaplerz karmelitański oraz czerwony szkaplerz Męki Pańskiej, może śmiało założyć kolejny – biały – z rąk Matki Bożej Miłosierdzia! Matki, której wizyta na warszawskim Gocławiu na naszym czuwaniu stanowi dowód zatroskanej miłości, jaką Maryja darzy każdego z nas.

Biorąc udział we wspólnej modlitwie na naszym najbliższym spotkaniu „Wieczór z Maryją”, przyjmując szkaplerz Matki Bożej Kodeńskiej, można będzie uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

„MATKO BOŻA KODEŃSKA, MATKO JEDNOŚCI MÓDL SIĘ ZA NAMI”.

„Jego Serce jest tak pełne miłości dla mojego Serca, że On nie jest w stanie odmówić mi niczego. Dla mnie On dotknie i zmiękczy najtwardsze serca”.
(Z objawień Matki Bożej w Pellevoisin)

Do zobaczenia 27 stycznia o godz. 18.00 🙂
u św. Ojca Pio na warszawskim Gocławiu!
Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s